#nejsemnaplech aneb blíží se Suchej únor 2020!

Led 16, 2020

Registrace do osmého ročníku akce Suchej únor právě spuštěna!

Již za pár dní proběhne další ročník tradiční akce, která má za cíl pomoci účastníkům otestovat jejich vztah k alkoholu a změnit proběhlé návyky. Kampaň iniciuje Liga otevřených mužů (LOM) společně s Národním ústavem duševního zdraví (NUDZ), Klinikou adiktologie 1. LF UK a VFN v Praze (KAD), Národní linkou pro odvykání kouření (NLO) a BESIP, které akci odborně zaštiťují.  

Za hranou rizikového pití se u nás pohybuje více než 1 000 000 lidí. Suchej únor je prostředkem jak udělat něco pro sebe a pomoci dobrý věci. V loňském roce se akce zúčastnilo 6 % dospělé populace.

Jak se můžete zapojit i vy?

Pravidla zapojení se do akce nejsou nikterak složitá. Celý měsíc únor stačí nevypít ani kapku alkoholu. Registrovat se můžete na stránkách www.suchejunor.cz nebo si můžete „sušit“ i jen tak pro sebe. Akci můžete podpořit i tím, že o sobě dáte vědět na sociálních sítích. Hashtag pro letošní ročník je #nejsemnaplech.

 

Přijmeš i ty výzvu?

 

podobné příspěvky

Kampaň | Alkohol a těhotné

Kampaň | Alkohol a těhotné

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze společně s podporou Ministerstva zdravotnictví ČR připravila kampaň na téma užívání alkoholu u těhotných a kojících žen. Cílem této kampaně je upozornit na rizika spojená s užíváním alkoholu v těhotenství milou a hlavně...

pokračovat ve čtení