Osobní svědectví Anonymních alkoholiků

Čvc 13, 2021

Anonymní alkoholici patří mezi nejrozšířenější organizace svépomoci pro závislé na alkoholu. Jedná se o sdružení žen a mužů, kteří se navzájem dělí o svoji zkušenost, sílu a naději. Jediným požadavkem pro členství v AA je touha přestat pít, aby mohli řešit své problémy a napomáhat tak sobě i dalším k uzdravení ze závislosti na alkoholu. Nejsou spřízněni s žádnou oficiální vírou, sektou, zřízením či politickou organizací a vyhýbají se veřejným sporům. Hnutí při svých sezeních pracuje s principem dvanácti kroků a dvanácti tradic, který v sobě zahrnuje psychické, fyzické i sociální aspekty.

Principem skupinového sezení je sdílení svých zkušeností s alkoholem a závislostí s ostatními alkoholiky, případně s hosty. Sezení se řídí jednotným formátem, který používají všechny skupiny a je doporučován i skupinám nově vznikajícím.

Na webových stránkách AA najdete celou řadu osobních svědectví těch, kteří se zotavili z beznadějného stavu těla a mysli v prostředí českého AA.

Více informací, včetně dalších životních příběhů, naleznete na: www.anonymnialkoholici.cz.

Informace pro muže: tel. 736 190 990
Informace pro ženy: tel. 734 620 830
E-mail: info@aamail.cz

Seznam skupin

podobné příspěvky

Kampaň | Alkohol a těhotné

Kampaň | Alkohol a těhotné

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze společně s podporou Ministerstva zdravotnictví ČR připravila kampaň na téma užívání alkoholu u těhotných a kojících žen. Cílem této kampaně je upozornit na rizika spojená s užíváním alkoholu v těhotenství milou a hlavně...

pokračovat ve čtení